שתלים לשיניים: מבט מעמיק על סוגי הטיפולים השונים

שתלים לשיניים הם פתרון רב-תחומי וחדשני סוגי שתלים לשיניים לבעיות דנטליות שונות, כולל החלפת שיניים אבודות, שיפור תוצאות העיבוד והתפקוד של הפה, ושיפור המראה הקוסמטי של החייך. בעשורים האחרונים, תחום השתלים התפתח באופן משמעותי, והיום קיימים עשרות טיפולים וטכניקות שונות של שתלים לשיניים. במאמר זה, נסקור מבט מעמיק על סוגי הטיפולים השונים הקיימים.

  1. שתלים אנדוסאליים: שתלים אנדוסאליים הם הסוג הנפוץ ביותר והם מותקנים בעצם הלחי או הלסת ישירות. הם מחוברים לשורש השיניים המקוריים ומספקים יציבות ותחושת נוחות דומה לשיניים טבעיות. טיפול זה מתאים למקרים של אובדן שיניים פרוסטטי או פרוסטטטי ולמקרים של מקום מספיק לשתלים.
  2. שתלים סובלוקסימליים: שתלים סובלוקסימליים מתקנים ישירות בעצם הלחי, אך הם נכנסים לעצם מתחת לחניכי השיניים המקוריים. הם נועדו לתמוך בגשר של שיניים או להחליף מקום לשתלים אחרים. טיפול זה מתאים למקרים של אובדן שיניים רכיבי או למקרים של חוסר מקום לשתלים אנדוסאליים.
  3. שתלים תת-פרימלריים: שתלים תת-פרימלריים מותקנים מתחת לקרן החניך העליונה של הלחי או הלסת. הם משמשים כתמיכה לשתלים אנדוסאליים או סובלוקסימליים, ומסייעים ביציבות השתל ובתחושת הנוחות. טיפול זה מתאים למקרים של אובדן שיניים פרוסטטטי עליון.
  4. שתלים פנימיים: שתלים פנימיים הם טיפול מתקדם שבו השתל מותקן בתוך עצם הלחי או הלסת. הם מספקים יציבות מרבית וניתנים להחלפה בצורה יעילה וקלה. טיפול זה מתאים למקרים של אובדן שיניים מרובה או למקרים של תוך עצם חלש.
  5. שתלים מיידיים: שתלים מיידיים הם שתלים שמותקנים ישירות לאחר הסרת השיניים המקוריות. הם מסייעים במניעת הפסד עצם ומספקים תוצאות מיידיות ומרשימות. טיפול זה מתאים למקרים של אובדן שיניים חד ולמקרים של דחיית הרפות ארוכה.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to Top