Integracja Feng Shui i projektowania wnętrz

 

Jeśli kiedykolwiek poczułeś chęć, by rzucić część swojego życia Feng Shui razem ze swoją wewnętrzną Divą Dekoracji Wnętrz, ten artykuł jest dla Ciebie idealny. Feng Shui, oczywiście, może zapewnić niesamowite wskazówki, jeśli chodzi o tworzenie estetycznych wnętrz, niż przywracanie harmonii i równowagi w twoim życiu. Cały proces rozpoczyna się od mapy Feng Shui Ba Gua, która może być Twoim „kompasem do projektowania wnętrz”, który pomoże Ci zacząć. Podpowie Ci, które obszary Twojego życia wymagają pracy i pozwoli zaprojektować wnętrze Twojego domu tak, aby pasowało do odpowiednich elementów Feng Shui.

Korzystając z mapy Ba Gua, powinieneś być w stanie określić obszar swojego domu, który odpowiada Gua Dobrobytu, tradycyjnie kojarzonej z kolorem fioletu oraz elementami drewna i wody. Każdy z nich pochodzi z Ba Gua, oczywiście, ma inny kolor i różne elementy z nim związane. Te elementy są kluczowe, jeśli chodzi o harmonizację chi w danej przestrzeni. Powinieneś nauczyć się wybierać kolory, które odpowiednio uzupełniają zarówno elementy Feng Shui, jak i twoje preferencje w aranżacji architekt wnętrz warszawa. Na przykład element wody jest reprezentowany przez różne odcienie czerni i błękitu, podczas gdy element drewna jest tradycyjnie kojarzony z zielenią. Ogień tradycyjnie kojarzy się z czerwienią, bordowym i różowym, Ziemia z żółtym, pomarańczowym i brązowym, a Metal z bielą, szarością, złotem i srebrem.

Doskonale przemyślany układ wnętrz Feng Shui nie ma „ciemnych punktów”, w których może gromadzić się stagnacja chi. Są to dosłownie miejsca, w których naturalne lub sztuczne światło nie świeci. Twoje meble powinny mieć różnorodną gamę kształtów. Podstawowe zasady projektowania wnętrz nakazują, aby wszystkie kanapy i krzesła były ustawione tak, aby każdy, kto na nich siedzi, widział wejścia do pokoju. Rozsądnie ustaw też takie rzeczy, jak łóżko – pamiętaj o zasadach Feng Shui i nie wystawiaj nóg łóżka na zewnątrz drzwi – ale też nie ustawiaj łóżka tak, aby zasłaniało wejście.

Aby naprawdę właściwie zintegrować Feng Shui i projektowanie wnętrz, musisz myśleć o swoim domu jako o metaforze, która reprezentuje twoje życie. Sposób, w jaki chi i elementy Feng Shui wchodzą w interakcję w twoim domu oraz sposób, w jaki są rozmieszczone w każdej części twojego domu, bezpośrednio wpłynie na rozwój tej dziedziny twojego życia. Złe aranżacje wnętrz, takie jak gołe belki stropowe, należy w miarę możliwości „wyleczyć” lub ukryć, ponieważ wprowadzają przytłaczającą chi, prowadzącą do nieufności i nieuczciwości w gospodarstwie domowym. Często dobrze umieszczona roślina lub dzwonek wietrzny pomoże rozwiązać problemy z projektem konstrukcyjnym, takie jak belki stropowe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to Top